Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Prodělali ofenzívu na Rýně a pomáhali dobýt Hitlerovo "orlí hnízdo" v Berchtesgadenu. Příběh elitní jednotky americké armády, která byla známa pod názvem Easy Company se odehrává v deseti dílech seriálu.
Velkolepý projekt, k jehož realizaci spojily své síly takové osobnosti, jako jsou Steven Spielberg a Tom Hanks (ten však v tomto případě nikoliv jako herec ale v roli výkonného producenta a režiséra jedné z deseti epizod), stál 120 milionů dolarů a slaví úspěchy po celém světě.
Předlohou pro deset hodinových dílů se stal stejnojmenný bestseller Stephena J. Ambrose, který získal celou řadu ocenění

Obrazek


Zajímavosti z natáčení

Natáčení začalo 3.dubna 2000 a trvalo až do 24.listopadu téhož roku. Natáčelo se v britském Hertfordshiru na místním letišti Hatfield Aerodrome. Letiště nabídlo přes 1000 akrů místa s volnými hangáry, stejně jako s budovami vhodnými pro štáby. Na natáčení bylo vyhrazeno zhruba 120 milionů dolarů, ze kterých jenom stavby pohltily celých 17 milionů.

Plocha, na které bylo postaveno na jedenáct různých evropských měst, měla rozlohu 15 akrů, což je přibližně velikost devíti amerických fotbalových hřišť. Než mohlo být město postaveno, musel se vytvořit přesný model. Teprve potom mohlo 15 projektantů spolu s 200 konstruktéry udělat model skutečným. Byla tu instalována dvě zvuková jeviště o rozměrech přibližně 4640 m2.

Obrazek


Při natáčení se užívalo 700 autentických zbraní a 400 dalších s podpěrami vyrobenými z kaučuku. Spotřebovalo se přes 14 tisíc nábojových pásů.

Kostyméři si pronajali firmu Corcoran boot company, která zhruba pět stovek párů bot užívaných při parašutistických seskocích, které odpovídají armádním předpisům, a na dva tisíce amerických a německých uniforem. Také něco přes tisíc komparsistů - civilistů bylo oblečeno do originálních dobových šatů.

Jedním z nejdůležitějších speciálních efektů bylo používání figurín na elektromagnetické bázi, které mohly být v jakékoliv pozici a držet zbraně. Figuríny byly vyrobeny podle těch, které se užívají při nárazových testech bezpečnosti automobilů, takže měly správné proporce a váhu a jejich klouby se chovaly jako lidské. Když dostala figurína zásah, elektromagnet uvolnil energii a figurína se zhroutila k zemi.

Obrazek


Ve třetím díle (Carentan) bylo na speciální efekty spotřebováno mnohem více pyrotechnického materiálu, než na celý film Zachraňte vojína Ryana (Save Private Ryan, režíroval Tom Hanks).

Pro vytvoření sněhové pokrývky v šestém díle (Bastogne) bylo použito přes 226 tisíc kg rozmixovaného recyklovaného papíru a trvalo skoro celý měsíc, než jím byl dokonale pokryt celý les, který byl postavený v jednom z hangárů a na jehož stavbu byly použity z větší části stromy živé. Aby nelétaly dřevěné třísky při uměle řízených výbuších kmenů stromů a nezranily při tom někoho doopravdy, byly stromy, které měly být zasaženy granátem, vyráběny z umělých materiálů a předem přizpůsobeny výbuchu. Země byla pokryta do výšky jednoho a půl metru zeminou. Postavení této scény pohltilo čtvrt milionu dolarů.

Byly postaveny celkem čtyři tanky z druhé světové války, přičemž byla použita konstrukce z moderních T-34. British Army Personnel Carriers dodala podvozky z ruských T-34, které byly využity pro výrobu Tigerů. Britské vojsko dodalo německé Panzery. Sestavení každého tanku trvalo asi 12 týdnů.

Většina použitých odznaků jsou originální, další byly přesné repliky.

Deset epizod seriálu obsahuje celkem pět stovek hereckých rolí. Při natáčení bylo denně přítomno něco přes sedm set lidí včetně filmového štábu. Aby se všichni tito lidé mohli najíst, v provozu bylo současně pět velkých kuchyní.

Obrazek


V čele realizace seriálu stály dvě velké filmové osobnosti - Steven Spielberg a Tom Hanks, nikoliv jako herec, ale jako výkonný producent a režisér pátého dílu Křižovatky.

V osmém díle (Poslední hlídka) se mimo jiné objeví v roli poručíka Hanka Jonese z Westpointu syn Toma Hankse, Colin Hanks.

Padesát specialistů, kteří představovali německé a britské vojáky, prošlo speciálním výcvikem se zbraněmi a hráli jak Německé, tak Britské vojáky. Rovněž herci ztvárňující vojáky z roty E prošli tvrdým vojenským výcvikem.

Obrazek


 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

BOB

(TONY, 15. 5. 2007 18:31)

nazdar jak je hele jukněte na naši stránku www.easycompany.czweb.org. přectavujeme easycompany

krvak

(papapa, 26. 10. 2006 10:22)

mas husty vobrazky, neposlouchej zmatka ten ma v hlave zmatek fakt to ma grady ale nejlepsi co sem tu cet a nejlepsi vobrazky sou DEN-D

Nejlepší valečný Film

(Any, 3. 10. 2006 19:45)

supr film a ty chyby co vicitate je uplne jedno vsadil bych se ze vi byste to nenapsali lip

Za 1

(prizak, 27. 9. 2006 1:22)

zatím si stojím za to, že jsem lepší válečný film neviděl.

zmatek

(Hawkey, 31. 8. 2006 15:11)

maš v tom zmatek, Winters nebyl plukovnik ale major, a to ne od začatku a ke konci Ečku nevel vubec, velel mu Cpt. Lewis Nixon

bratrstvo neohrožených

(radim vaňa narozen 12.5.1992., 28. 8. 2006 11:02)

Mam rád bratrstvo neohrožených,ale rota E.
Byla nejlepší protože ji měl průkovník Vintrs.